Admin
Admin

Sponsor

SPONSOR

SUPER MARKET          Wioletta i Mariusz Cieślak ul.Lubelska 2 05-304 Stanisławów

• autor: Admin, 2015-05-18 12:19

W minioną sobotę 16 maja udaliśmy się na mecz 21 kolejki A klasy do Stoczka Węgrowskiego. Przeciwnik - Błękitni Stoczek, którzy mają świetną murawę na własnym boisku grają w kratkę. Dobre mecze przelatują z gorszymi. Nasza ekipa pojechała bez 4 kluczowych grajków (Gańko J., Tabor K., Kur M. i Wojszcz M.) Faworyta spotkania ciężko było wskazać ale kiedy przed pierwszym gwizdkiem jeden z liderów Błękitnych doznał kontuzji nie było wątpliwości że bez zmian tego meczu mogą nie wytrzymać. Przypuszczenia naszego prezesa widać było już od początku spotkania i tak od 1 minuty aż do '37 nasz golkiper Milerski nawet nie sprawdził powietrza w futbolówce którą graliśmy. My w przeciągu 30 minut mieliśmy dosłownie 4 stu procentowe sytuację. Marcin Ardej troił się w bramce aby uchronić zespół przed stratą bramki. Gospodarze oddali jeden celny strzał na naszą bramkę. W 41 minucie faulowany zostaje M. Sadocha. Krótko rozegrana piłka na prawy skrzydle chodziła jak po sznurku aż dośrodkowanie P. Kielaka wykorzystał aktywny na lewej stronie Ł. Glanowski, który tą bramką sprezentował żonie przedwczesny prezent urodzinowy a naszej Pani Kierownik. Po chwili sędzia pan Adaśko zakończył pierwsza część spotkania. W przerwie nastąpiło rozluźnienie. Jedyne co mogliśmy żałować, na nie wykorzystane sytuację. Z optymizmem i jedna zmianą wychodzimy na II połowę tego sobotniego starcia. Tak jak w pierwszej części meczu na boisku rządziła jedna drużyna a mianowicie goście ze Stanisławowa. Jedyny mankament który nie rozwiązał się z bramkami to golkiper Stoczka. Marcin Ardej dwu krotnie wyszedł z sytuacji sam na sam a kiedy M. Sadocha w 57 minucie dobijał strzał D. Matwiejczyka został wykoszony równiutko z murawą i w efekcie czerwień dla R. Kocona. Piłkę ustawił popularny "Małpa" lecz znów Ardej wykazał się swoimi umiejętnościami, jednak sprytny "Glanek" zdążył z dobitka i po rykoszecie wpakował futbolówkę do siatki. 0:2 dla Tęczy nie wróżyło tego co miało miejsce ostatnie 20 minut. Gospodarze grając w "10" nie mieli nic do stracenia. Wymuszona zmiana w naszym zespolę za kapitana P. Milerskiego powędrował na plac gry M. Cieślak a opaskę przejął starszy z Milerski. Od tego momentu przemeblowanie w ustawieniu w naszym zespole i Błękitni zdobywają przypadkowy kontakt. Pomimo tego nie zwalniamy tempa z atakiem i w przeciągu 12 minut M. Cieślak znalazł się 3 razy w wyśmienitych sytuacjach. Jednak za każdy razem zabrakło strzału :( Ostatnia zmianą też wymuszona była kontuzja R. Jakubowskiego a na jego miejsce wskoczył P. Wieczorek. W 88 minucie w sytuacji sam na sam interwencja pierwszej klasy popisał się Marcin Milerski i oznaczało to jedno że 3 pkt pojadą do Stanisławowa. 2 minuty doliczonego czasu i spotkanie kończy się sukcesem mały ale jakże ważnym dla nas. :)

Podsumowując mecz: Tęcza miała olbrzymią przewagę do momentu gry na placu naszego kapitana. Szkoda zmarnowanych sytuacji w tym czasie bo emocję sięgnęły zenitu. W ostatnich minach mieliśmy nie stu a dwieście procentowe sytuację lecz tego dnia Marcin Ardej pokazał swoje umiejętności. Na placu gry gołym okiem widać było dwie wyróżniające się postacie M. Sadocha i autora obu trafień Ł. Glanowskiego. Pierwszy z nich był wszędzie od obrony aż po atak, drugi mimo swojego niskiego wzrostu wygrał główkę w jednym z ostatnich dośrodkowań, i zagrał tak spokojnie że ręce składają się same do oklasków. Obraliśmy dobrą drogę do finiszu teraz trzeba się rozpędzić. W sobotę Wielkie derby Przyjaźni - do Stanisławowa zawita Dębski Płomień który awans zapewnił sobie dzięki korzystnym wynikom. Jak zapowiada przeciwnik walka o 1 miejsce trwa :) My walczymy natomiast o podium. Początek spotkania o 17:00 :) ! Powodzenia !!!

Błękitni Stoczek 1:2 Tęcza Stanisławów (0:1)

Bramki: Wierzbicki Ł. '70 (Błękitni) - Glanowski Ł. '44; '58 (Tęcza)

Stoczek Węgrowski

Sędziował: Adaśko Dariusz

Tęcza : 1. Milerski M. Kapitan drużyny6. Jakubowski R. inny powód (18. Wieczorek P.  '75), 7. Kielak P., 8. Matwiejczyk D., 9. Jaros Z., 10. Rejmer S. inny powód (17. Pszczółkowski D.  '46), 11. Rutkowski M., 13. Milerski P.Kapitan drużyny inny powód (22. Cieślak M. '60), 14. Florowski S., 16. Sadocha M., 20. Glanowski Ł.  bramkabramka puchar

Żólta kartka Gierasimiuk M. '41, Strąk A. '87 (Błękitni)

Żólta kartka Glanowski Ł. '73, Sadocha M. '76 (Tęcza)