Admin
Admin

Sponsor

SPONSOR

SUPER MARKET          Wioletta i Mariusz Cieślak ul.Lubelska 2 05-304 Stanisławów

• autor: Admin, 2015-08-18 10:28

Za nami pierwsza kolejka ligi okręgowej. W 8 rozegranych meczach piłkarze strzelili 36 goli co dało znakomitą średnią 4,5 gola na mecz. Najwięcej goli 10 zobaczyli kibice w Jabłonnie Lackiej i Hucie Czechy, najmniej jednego w Mińsku Mazowieckim. Trzy spotkania wygrali gospodarze, cztery goście, w jednym zanotowano remis. Pierwszym liderem okręgówki został Hutnik Huta Czechy. Tylko 12 minut czekali kibice na pierwszą bramkę nowego sezonu. Premierowego gola zobaczyli kibice obserwujący mecz Jabłonianki z rezerwami Pogoni, a jej autorem był Piotr Krawczyk, w trwającym sezonie mający na koncie 2 występy w I lidze.

Autor: A. Brodziński                      W rozwinięciu newsa krótki opis, strzelcy i składy i jedenastka kolejki według "Życia Siedleckiego"

PAUZA : Zryw Sobolew

Jabłonianka Jabłonna Lacka 4-6 Pogoń II Siedlce(0:3)

W Święto Wojska Polskiego strzelanie rozpoczęło się w Jabłonnie Lackiej, gdzie miejscowa Jabłonianka podejmowała rezerwy Pogoni. Drużyna z Siedlec zrezygnowała z gry w III lidze i była wielką niewiadomą, skład z poprzedniego sezonu zmienił się niemalże w 90-95%. W pierwszym składzie siedlczan wystąpiło 4 zawodników (Rodak, P. Krawczyk, S. Krawczyk, Ł. Wójcik) mających na koncie występy w I lidze. Jak się później okazało właśnie w tym spotkaniu kibice zobaczyli najciekawsze spotkanie 1 kolejki i festiwal strzelecki z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 3:0, po przerwie dołożyli czwartego i wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze nie załamali się i w minutę strzelili dwa gole. W kolejnych minutach trwała wymiana ciosów, na gole Pogoni odpowiadała Jabłonianka. Sędzia odgwizdał dwie "jedenastki" wykorzystane przez Krysińskiego (Jabłonianka) i Ł. Wójcika (Pogoń).

Jabłonianka : Pogoń II 4:6 (0:3)

15.08.2015r. 11:00 Jabłonna Lacka

Bramki: Maciej Michalczuk 53', Piotr Krysiński 54', 89' karny, Mateusz Zawadzki 66' - Piotr Krawczyk 12', 18', Łukasz Wójcik 24', 60' karny, Krystian Zbieć 52', 68'

Jabłonianka: Graw – Abramczuk, Domagała (58' Grądzki), Horowicz (49' Michalczuk), Krysiński, Ołtarzewski, G. Przesmycki, Trochimiuk, Zawadzki, Zdunek (41' W. Przesmycki), 6Moczulski (82' Toczyski)

Pogoń II: D. Boruc – Zin (62' Karczmarek), Rodak, Ceranka, Łydkowski (68' Krupa), Zbieć, S. Krawczyk (46' Dębała), Ł. Wójcik, Szostek, Ciulak, P. Krawczyk (46' Kacprzak)

Wilga Miastków 0-2 Podlasie Sokołów Podlaski (0:0)

Niespodzianki nie było w Miastkowie, główny faworyt okręgówki Podlasie pewnie pokonało gospodarzy 2:0. Pierwsza połowa nie porwała publiczności, na boisku działo się niewiele. W drugiej wraz z upływem czasu inicjatywę zaczęli przejmować sokołowianie czego efektem był gol po godzinie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzeniem głową Przemysław Głowacz pokonał Czarnego. Dwadzieścia minut później napastnik Podlasia pozyskany z Czarnych wykorzystał znakomite podanie od Siedleckiego i ustalił wynik meczu.

Wilga - Podlasie 0:2 (0:0)

15.08.2015r. 11:00 Miastków Kościelny

Bramki: Przemysław Głowacz 60', 82'

Wilga: Czarny - Aniszewski, P. Baran, M. Biedrzycki (65' Belka), Bogusz, Cichecki, Domański, Kowalczyk, Latuszek, Sitek (82' Sz. Wasilka), Zieliński.

Podlasie: Kotowski - Klimczuk, Ł. Buczyński (85' Komycz), C. Rytel, Sawicki, J. Nowotniak (58' Domański), Siedlecki, Fabisiak, P. Buczyński (70' Goś), Głowacz, Omieciuch

Tygrys Huta Mińska 1-1 Victoria Kałuszyn (1:1)

Od tego sezonu na boisku może przebywać jeden zawodnik spoza UE. Nowy przepis wydaje się oczywisty, ale wprowadził w zakłopotanie działaczy MZPN. Centrala dała sobie czas do 22 września na rozpatrzenie wniosku Victorii o liczbie gry zawodników spoza UE. Nowy przepis nie ułatwia pracy trenerowi Victorii. W pierwszym składzie wystąpił Malchanau, a cały mecz na ławce spędzili Kazhadub i Hrynevich. Wynik spotkania otworzył w 21. minucie Łukasz Nowicki, cztery minuty później wyrównał fantastycznym strzałem Michał Czarczyński, który pokonał 51-letniego bramkarza Tygrysa.

Tygrys - Victoria 1:1 (1:1)

15.08.2015r. 11:00 Huta Mińska

Bramki: Łukasz Nowicki 21' - Michał Czarczyński 25'

Tygrys: A. Płachecki - Bucholc (38' Gałązka), Dróżdż, Gęza, Haber, Jarzębski, Kuć, Nowicki, Piwek, K. Walas, M. Walas.

Victoria: Ostolski - Śledziewski, Malchanau, P. Gójski, Madziar, Ł. Gągol, H. Abramowski, Ławecki, Michał Czarczyński, M. Abramowski, Polemberski.

Hutnik Huta Czechy 10-0 Miedzanka Miedzna (1:0)

W Miedzance po wielu latach doszło do zmiany na stanowisku trenera Grzegorza Wieczorka zastąpił Tomasz Gmiter, z klubu odeszli stanowiący o jego sile bracia Hawari. To już chyba odpowiedni czas, by jednogłośnie stwierdzić, że Miedzanka jest głównym kandydatem do spadku. Na mecz z Hutnikiem udali się bez bramkarza, między słupkami stanął zawodnik z pola. Wynik meczu został otwarty w 37. minucie. W drugiej połowie goście zaczęli opadać z sił czego efektem było 9 goli w ostatnich 35 minutach gry.

Hutnik - Miedzanka 10:0 (1:0)

15.08.2015r. 17:30 Trąbki

Bramki: Marek Krupieńczyk 37', Piotr Szostak 54', 89' karny, 90', Jakub Kardyka 65' karny, Filip Gawinek 72', Rafał Głąbicki 74', Arkadiusz Wardak 77', Mateusz Rękawek 81', Sebastian Grzegorczyk 85'

Hutnik: Maciej - M. Rękawek, J. Kardyka, K. Szostak, Trzmiel (65' Gawinek), R. Głąbicki (75' W. Wilczek), J. Wardak, A. Wardak, M. Jedynak (65' B. Jedynak), P. Szostak, Krupieńczyk (65' Grzegorczyk).

Miedzanka: Ładosz - Gzowski, M. Bierdziński, Ryczkowski, Niegowski, D. Bierdziński, Omelańczuk, R. Walczyk (50' S. Panufnik), Kajdaniuk, Bałdyga (70' Jagodziński), Owsianka (85' Konarski).

Mazovia II Mińsk Maz. 1-0 Tajfun Jartypory (1:0)

W przerwie letniej beniaminek rezerwy Mazovii się osłabiły, odeszli podstawowi zawodnicy Tomasz Gańko i Mateusz Gromysz, natomiast Tajfun się wzmocnił sprowadzając z lokalnego rywala Miedzanki trenera Grzegorza Wieczorka i m.in. z Czarnych pomocnika Piotra Komosę. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem mińszczan 1:0 po golu Daniela Kalinowskiego w 30. minucie.

Mazovia II - Tajfun 1:0 (1:0)

16.08.2015r. 14:00 Mińsk Mazowiecki

Bramka: Daniel Kalinowski 30'

Mazovia: Szelągowski - Khomyn, Kozłowski, Sawicki, Radomski (Gręziak), Kornet, Kalinowski (Ciszkowski), Przyborowski, Grochowski, Matak (Gagaska), Popławski (Krzyżanowski).

Tajfun: Bardadyn - Iwaneczko (46' D. Tchórzewski), Wieliczko, A. Kocon, Żelazowski, T. Pędzich, M. Tchórzewski, M. Pazio (65' Mieszało), Komosa, Laskowski (65' A. Styś), Sobotka (80' Dobosz).

Płomień Dębe Wielkie 1-2 Tęcza Stanisławów (0:0)

W spotkaniu beniaminków, piłkarze Tęczy w udanym stylu zrewanżowali się za porażki z poprzedniego sezonu 0:3 i 0:4. Płomień zaliczył zdecydowany falstart, mimo że w tym spotkaniu stawiany był w roli faworyta. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 70. minuty, Piotr Ryżko strzelił w krótki róg. Dziesięć minut później Matwiejczyk wykorzystał znakomite podanie strzelając na 2:0. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło rozluźnienie w szeregi "Staśków", po strzale Kowalczyka i błędzie Milerskiego, Płomień zdobył kontaktowego gola. W  drugiej połowie gospodarze opadli z sił i w końcówce nie byli w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Tęczy.

Płomień - Tęcza 1:2 (0:0)

16.08.2015r. 15:00 Ruda

Bramki: Mateusz Kowalczyk 84' - Piotr Ryżko 69' Daniel Matwiejczyk 80'

Płomień: K. Dróżdż - Chomka, Konowrocki (58' Jarzębski), Kowalski (58' Kowalczyk), Król (82' Kwieciński), M. Malesa, R. Malesa, Mróz, Nidzgorski (76' Barszczewski), Siporski, Wojda.

Tęcza: M. Milerski -  Jakubowski, Foryś (73' P. Wieczorek), P. Ryżko,  J. Gańko (89' Pszczółkowski), G. Ryżko, Jaros (70' Glanowski), Matwiejczyk, P. Milerski, T. Gańko, Wojszcz (80' P. Kielak).

Sęp Żelechów 0-5 Orzeł Unin (0:2)

Jedna z najsłabszych drużyn poprzedniego sezonu która szczęśliwie utrzymała się okręgówce, drużyna Sępa ponownie rozpoczęła sezon od meczu z Orłem Unin i ponownie od porażki. Dwanaście miesięcy wcześniej mecz zakończył się wynikiem 2:0. Teraz piłkarze Orła dołożyli trzy trafienia więcej, trzy gole padły gdy gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce w 55. minucie.

Sęp - Orzeł 0:5 (0:2)

16.08.2015r. 17:30 Żelechów

Bramki: Paweł Trojanek 27', Mikołaj Gola 38', 70', Mariusz Dróżdż 57', Tomasz Mikulski 90'

Sep: Seroczyński - Jaworski (25' Marcin Skwarek), Kalbarczyk, Łukasiak, Marchlak (46' Michalik), P. Mazurek, Owczarczyk, Sągol, Słyk (65' Rudzki), B. Zackiewicz, W. Zackiewicz (46' Brych).

Orzeł: Jakubaszek - Dróżdż (75' L. Parzyszek), Gola, K. Parzyszek (75' Mikulski), Szarek (65' Braniewski), Trojanek, Wielgosz, Żak, Ł. Ziołek, P. Ziołek.

Fenix Siennica 2-1 Watra Mrozy (1:0)

Odkąd Fenix i Watra awansowali do okręgówki, w bezpośrednich starciach piłkarze Fenixa mają patent na rywala. W czterech rozegranych meczach przegrali tylko w pierwszym, pozostałe trzy wygrali. W przerwie letniej z Fenixa odszedł trener i jeden z najlepszych piłkarzy Andrzej Sieradzki, nowy trener Rowicki zanotował udany debiut, na dwa gole Kazimieraka odpowiedział Miernicki. W Watrze zadebiutował nowy bramkarz Zawadka pozyskany z Jutrzenki.

Fenix - Watra 2:1 (1:0)

16.08.2015r. 17:30 Siennica

Bramki: Piotr Kazimierak 2 - Mariusz Miernicki '51

Fenix: Kon. Jastrzębski - Markowski, Rawski, Konrad Okrzeja, Michał Maciejewski, Zyglarski, Kazimierak (75' Szulc), Zwierz (60' Urbaniak), Osica, Pawlak (65' Sobczyk), Dróżdż (80' M. Zawadka).

Watra: K. Zawadka - Miernicki (82' Ceranka), A. Lachowski, Wójcik, Suski, Sabak, Płochocki, Korczyński (78'W. Lachowski), Staska, Mistewicz, Serwatka.

Jedenastka kolejki według "Życia Siedleckiego": Ostolski (Victoria) - Ł. Wójcik (Pogoń II), Trojanek (Orzeł), Gańko (Tęcza) - Kazimierak (Fenix), A. Wardak (Hutnik), Głowacz (Podlasie), Kalinowski (Mazovia II) - P. Szostak (Hutnik), Matwiejczyk (Tęcza), Gola (Orzeł).