Admin
Admin

Sponsor

SPONSOR

SUPER MARKET          Wioletta i Mariusz Cieślak ul.Lubelska 2 05-304 Stanisławów

Aktualności

Pogoń II i Podlasie na czele tabeli - podsumowanie 2....

• autor: Admin, 2015-08-25 19:00
Pogoń II i Podlasie na czele tabeli - podsumowanie 2. kolejki

Za nami druga kolejka ligi okręgowej. W 8 rozegranych meczach piłkarze strzelili 26 goli co dało średnią 3,25 gola na mecz. W porównaniu z pierwszą kolejką skuteczność była słabsza o 10 goli. W meczu Orła z Wilgą kibice goli nie zobaczyli. Cztery spotkania wygrali gospodarze, jedno goście, w trzech zanotowano remis. Ważną rolę w tej kolejce odegrali sędziowie pokazując aż 7 czerwonych kartek - 3 bezpośrednio, 4 w konsekwencji dwóch żółtych. Po dwóch kolejkach tylko dwa zespoły mają komplet punktów. W tabeli przewodzą rezerwy Pogoni Siedlce z bilansem bramkowym 11:5.

Autor: A. Brodziński                      W rozwinięciu newsa krótki opis, strzelcy i składy i jedenastka kolejki według "Życia Siedleckiego"

PAUZA : Jabłonianka Jabłonna Lacka

Podlasie Sokołów Podlaski 3-0 Zryw Sobolew (1:0)

Podlasie potwierdziło formę przed tygodnia i odniosło pewne zwycięstwo, goście ułatwili im zadanie. Debiutujący w tym sezonie zespół Zrywu od 22. minuty grał w "dziesiątkę". Po zaledwie pięciu minutach gry w przewadze Podlasie wyszło na prowadzenie. Fabisiak uruchomił Jakuba Nowotniaka, który strzałem z kilku metrów przy słupku pokonał bramkarza gości. W drugiej połowie swoją świetną formę potwierdził Przemysław Głowacz, który znów dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wykorzystał sytuację sam na sam i uderzył pod poprzeczkę, przy obu bramkach asystował Marcin Siedlecki.

Podlasie - Zryw 3:0 (1:0)

22.08.2015r. 17:00 Sokołów Podlaski

Bramki: Jakub Nowotniak 27', Przemysław Głowacz 73', 81'

Czerwona kartka: Zryw 22'

Podlasie: Kotowski - Goś, Horowicz, Komycz (75` Florczuk), Klimczuk, P. Buczyński (65' Ł. Buczyński), Siedlecki, J. Nowotniak (75' C. Rytel), Fabisiak, Głowacz (85' Piotrowski), Omieciuch.

Zryw: Kępka - Adamski (52 Włodarczyk), Więckowski, Niewczas, Zackiewicz - Kwaśniak, G. Kazimierak (65 Komar), Błachnio (75 Osojca), Gałązka (67 Michalec) - Pietryka, Wiśnioch

Miedzanka Miedzna 1-1 Mazovia II Mińsk Mazowiecki (1:0)

Drużyna Miedzanki w małym stopniu zrehabilitowała się zawiedzionym kibicom po wysokiej porażce w Hucie Czechy i urwała punkty faworytowi z Mińska Mazowieckiego. W zespole z Miedzny zadebiutowali Mazurek i bramkarz Florczak, który w tym meczu zagrał w polu. W drugiej połowie został zastąpiony, wracającym po kontuzji Adamem Parzych nominalnie też bramkarzem. Do 80. minuty pachniało niespodzianką, gospodarze prowadzili 1:0 po golu Owsianki. Wyrównał najbardziej doświadczony w zespole gości, Grochowski. Zaledwie kwadrans przebywał na boisku jeden z rezerwowych Miedzanki, w tym czasie obejrzał dwie żółte kartki, w konsekwencji czerwoną.

Miedzanka - Mazovia II 1:1 (1:0)

22.08.2015r. 17:00 Miedzna

Bramki: Łukasz Owsianka 30' - Tomasz Grochowski 80'

Czerwona kartka: Miedzanka 90+1' (dwie żółte)

Miedzanka: Gąsior - Gzowski, M. Bierdziński, Ryczkowski, Niegowski, Owsianka, Mazurek (80' S. Panufnik), Ładosz, Kajdaniuk, Konarski (75' Pędzich), Florczak (60' Parzych).

Mazovia: Szelągowski - Ciszkowski, Gręziak, Grochowski, Jaguścik, Kornet, Krzyżanowski, Matak (65' Wereda), Popławski, Radomski, Smuga (53' Lisiecki).

Orzeł Unin 0-0 Wilga Miastków (0:0)

Kibice zgromadzeni na stadionie w Uninie po meczu mogli być zawiedzeni. Jako pierwsi w tym sezonie obejrzeli mecz zakończony bezbramkowym remisem. Piłkarzom Wilgi w tym sezonie "strzelać nie kazano". Ostatniego gola w rozgrywkach ligowych strzelili w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu właśnie z zespołem Orła, autorem w 80. minucie był Przemysław Baran.

Orzeł - Wilga 0:0 (0:0)

22.08.2015r. 17:30 Unin

Orzeł: Jakubaszek - M. Dróźdż (84' Mikulski), Gola, D. Matysiak, K. Parzyszek (65' L. Parzyszek), Szarek (70' Braniewski), Trojanek, Wielgosz, Żak, Ł. Ziołek, P. Ziołek.

Wilga: Czarny - P. Baran, M. Belka, Bogusz (60' Zając), Cichecki (80' Sz. Wasilka), Kondej (82' B. Wasilka), Kowalczyk, Latuszek, Sitek, Ł. Wasilka, Zieliński (60' M. Biedrzycki).

Victoria Kałuszyn 3-1 Hutnik Huta Czechy (1:1)

Piłkarze Hutnika spacerkiem przeszli pierwszego rywala i przed meczem w Kałuszynie ciężko było stwierdzić, czy był to pokaz formy, czy jedynie wykorzystanie słabości rywala. Początek spotkania mógł wskazywać, że piłkarze z Huty są w gazie. W 4. minucie grający trener Głąbicki wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i z bliska pokonał Kazhaduba. W dalszej części meczu nie było już tak różowo. Gospodarze nie załamali się i dziesięć minut później Polemberski strzałem głową pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. W końcówce pierwszej połowy zawodnik Hutnika obejrzał drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę. Po zmianie stron grający z przewagą jednego zawodnika piłkarze Victorii ruszyli do ataku, ale brakowało ostatniego dokładnego podania. Na szczęście dla kałuszynian sprawdziło się porzekadło "co się odwlecze to nie uciecze". W 57. minucie Michalski strzałem z bliska wyprowadził "Victę" na prowadzenie. Niespełna dwadzieścia minut później siły na boisku się wyrównały. W 85. minucie słupek uratował gospodarzy przed utratą drugiego gola. Wynik meczu został ustalony w doliczonym czasie gry. Czarczyński dobił strzał Śledziewskiego, który bramkarz odbił przed siebie.

Victoria - Hutnik 3:1 (1:1)

22.08.2015r. 17:30 Kałuszyn

Bramki: Maciej Polemberski 14', Jakub Michalski 57', Michał Czarczyński 90+2' - Rafał Głąbicki 4'

Czerwone kartki: Victoria 76' (dwie żółte) - Hutnik 45' (dwie żółte)

Victoria: Kazhadub - Malchanau, Polemberski, Ławecki, H. Abramowski, Śledziewski, Madziar, Ejsymont, M. Abramowski, Czarczyński, Michalski (70'Kubicki).

Hutnik: Mucha - Trzmiel (46' Krupieńczyk), Wilczek (80' Gawinek), J. Kardyka, M. Rękawek, R. Głąbicki, A. Wardak, B. Jedynak, Szostak, J. Wardak, Grzegorczyk (70' Wilczek).

Tajfun Jartypory 4-0 Sęp Żelechów (1:0)

Niespodzianki w Jartyporach nie było, bo Tajfun przyjemnie rozprawił się z Sępem, który odstaje jak na razie poziomem od okręgówki i jest jednym z trzech zespołów w lidze, który nie zdobył bramki. Wysoka i bolesna porażka nie wróży Sępowi nic dobrego. Tajfun odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie i udanie zrewanżował się drużynie Sępa za wiosenną porażkę 0:4. Pierwszego gola w sezonie strzelił Laskowski. Piłkarze Tajfuna po trzech meczach bez wygranej, dwa remisy w poprzednim sezonie i porażce w trwającym w końcu poczuli smak zwycięstwa.

Tajfun - Sęp 4:0 (1:0)

23.08.2015r. 15:00 Jartypory

Bramki: Mateusz Laskowski 23', Mateusz Pazio 62', Jarosław Pełka 81', Bartłomiej Pazio 86'

Tajfun: Bardadyn - Dobosz, Wysocki, A. Kocon, Żelazowski, Mieszało (55' M. Pazio), M. Tchórzewski, Pełka, Wieliczko (85' B. Pazio), Komosa (82' Pędzich), Laskowski (55' Sobotka).

Sęp: Seroczyński - Brych, Jaworski, Kalbarczyk, Marchlak, Mazurek, Owczarczyk, Rudzki (75' Leszek), Sągol, Słyk (85' Chudek), W. Zackiewicz).

Watra Mrozy 2-2 Tęcza Stanisławów(1:1)

Niezwykle ciekawy mecz, pełen emocji, bramek i czerwonych kartek obejrzeli kibice w Mrozach. W 15. minucie Jakub Gańko minął bramkarza gospodarzy po czym został sfaulowany, sędzia wskazał "na wapno", golkipera ukarał czerwoną kartką. Między słupkami stanął zawodnik z pola i obronił słaby strzał w środek bramki piłkarza Tęczy, przy dobitce J. Gańko był bez szans. W 21. minucie siły na boisku się wyrównały. Niespełna kwadrans później Mistewicz wykorzystał wrzutkę w pole karne doprowadzając do wyrównania. Po zmianie stron P. Milerski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Radość z prowadzenie trwała dziewięć minut. Po centrze z rzutu rożnego wyrównał Suski. Od 70. minuty Watra grała w "dziewiątkę", goście nie potrafili tego wykorzystać i stratę "dwóch oczek" na wyjeździe mogą winić tylko siebie.

Watra : Tęcza 2:2 (1:1)

23.08.2015r. 17:00 Mrozy

Bramki: Maciej Mistewicz 35', Bartosz Suski 60' - Jakub Gańko 16', Przemysław Milerski 51'

Czerwona kartka: Watra 15', 70' (dwie żółte) - Tęcza 21'

Watra: Zawadka - A. Lachowski, Wójcik, Suski, Kosyl, Płochocki, W. Lachowski, Staska, Szeląg, Mistewicz (55' Wronowski), Serwatka.

Tęcza: M. Milerski -  Jakubowski, Foryś, P. Ryżko,  J. Gańko (55' Pszczółkowski), G. Ryżko (64'  Tabor), Jaros (79' Glanowski), Matwiejczyk, P. Milerski, T. Gańko,  Wojszcz (46' Florowski).

Pogoń II Siedlce 5-1 Płomień Dębe Wielkie (1:1)

Płomień po szybko strzelonym golu mógł liczyć na sprawienie niespodzianki i wywiezienie z Siedlec trzech punktów. Gol stracony w doliczonym czasie gry pierwszej połowy na pewno podciął im skrzydła. W drugiej odsłonie trzy stracone gole w odstępie ośmiu minut okazały się dla nich dość bolesne i oznaczały wysoką porażkę. W zespole Pogoni z pierwszego zespołu wystąpiło pięciu zawodników: Przemysław Frąckowiak, Sebastian Krawczyk, Michał Ogrodnik, Krystian Wójcik i młodzieżowy reprezentant Polski - Ernest Dzięcioł.

Pogoń II - Płomień 5:1 (1:1)

23.08.2015r. 17:00 Siedlce

Bramki: Michał Ogrodnik 45+2', 69', Krystian Wójcik 76', 77', Bartosz Szostek 88' - Paweł Chomka 37'

Pogoń II: Frąckowiak – Zin, S. Krawczyk, Łydkowski, Kacprzak (46' Dębała), Ogrodnik, Dzięcioł, Barciak (84' Anusiewicz), K. Wójcik, Wassilow (46' Szostek), Zbieć (54' Ceranka).

Płomień: K. Dróżdż –  Chomka, Wojda, Mróz, Król (76' Barszczewski), Kowalczyk (63' Głuchowski), Konowrocki (74' Sado), Nidzgorski, M. Malesa, R. Malesa (25' Siporski), Kowalski.

Fenix Siennica 1-2 Tygrys Huta Mińska (0:0)

Głodny rewanżu za niepowodzenia w poprzednim sezonie i Pucharze Polski zespół Tygrys przerwał złą passę z Fenixem i wywiózł komplet punktów z Siennicy. Strzelanie rozpoczęło się dopiero w drugiej połowie. Wynik po ponad godzinie gry otworzył Nowicki, gdy w 89. minucie rezerwowy Bucholc podwyższył na 2:0 wydawało się że goście mogą być spokojni o wygraną. Piłkarze Fenixa grali do końca i zdobyli honorowego gola.

Fenix - Tygrys 1:2 (0:0)

23.08.2015r. 17:30 Siennica

Bramki: Piotr Kazimierak 90+1' - Łukasz Nowicki 65', Wojciech Bucholc 89'

Fenix: Gawin - A. Dróźdź (60' Zyglarski), Kazimierak, Maciejewski, Markowski, Okrzeja (50' Szczęsny), Osica, Pawlak (70' Sobczyk), Rawski (76' Zawadka), Urbaniak, K. Zwierz.

Tygrys: Jerzak - B. Dróżdż, Haber, Jarzębski (70' Bucholc), Kuć, Leszek (90' B. Gałązka), Nowicki, Ochnik (84' M. Gałązka), Piwek, K. Walas, M. Walas.

Jedenastka kolejki według "Życia Siedleckiego": Czarny (Wilga) - Dróżdż (Tygrys), A. Kocon (Tajfun), Dębała (Pogoń II) - Ochnik (Tygrys), Polemberski (Victoria), Pełka (Tajfun), K. Wójcik (Pogoń II), Ejsymont (Victoria) - J. Gańko (Tęcza), Głowacz (Podlasie).